چیدمان میز شام، میزبان تمام عیار باشید

دعوت از دوستان براي مناسبت هاي بزرگ و کوچک براي يک وعده غذايي هميشه خاص و دوست داشتني است اما شايد به يک چالش بزرگ هم تبديل شود چرا که بايد غذاهايي اشتها برانگيز و مطابق سليقه ي همه ي افراد تدارک ببينيد حتي بهتر از خدمات مجالس ، جدا از عطر و طعم غذا يکي از راه هاي اشتها برانگيز کردن غذا چيدمان ميز شام هم مي تواند تا حد زيادي در برانگيختن مهمانان شما دخيل باشد.
تزئين محوطه ميز شام
قبل از انتخاب بهترين کارد و چنگال براي چيدمان ميز غذا خوري و يا انتخاب يک منوي بلند بالا براي شام بايد به تميز کردن محوطه ميز شام خود بپردازيد، به خاط داشته باشيد که لذت بردن از يک وعده ي غذايي به احساس رضايت از محيط اطراف شما بستگي دارد. اگر شما از موهبت خوردن غذا در فضاي باز برخوردار هستيد پس مطمئن باشيد که ميز غذا شما در بهترين شرايط جوي قرار دارد و محوطه ي اطراف آري از هرگونه زباله است. و براي ايجاد احساس رضايت از محيط خود مي توانيد از چراغ هاي تزييني، شمع و ... براي جلوه بخشيدن به دکوراسيون محل غذا خوري خود استفاده نماييد.
سفره ميز شام
قبل از پهن کردن سفره ي اصلي بهتر است ميز خود را با يک سفره ي ضخيم پنبه اي بپوشانيد اين کار به شمااين امکان را مي دهد تا ظروف روي ميز شما حرکت نکنند و مانع از ايجاد سر و صدا در هنگام برداشتن يا قرار دادن ظروف شويد. از يک روميزي متناسب با ابعاد و شکل ميز استفاده نماييد و اطمينان حاصل کنيد تا تمام گوشه ها و بخش هاي ميز را پر کند.
چيدمان بشقاب روي ميز شام
همانطور که در تصوير مي بينيد، بشقاب ها اولين وسله اي است که روي ميز قرار مي گيرد، بشقاب هاي تخت اول و سپس بشقاب گرد را روي آن قرار مي دهيد. توجه داشته باشيد براي آسايش بيشتر مهمانان بهتر است هر بشقاب از ديگري ?? الي ?? سانت فاصله داشته باشد و بسته به نوع بشقاب از لبه ي ميز اندکي فاصله داشته باشد.
چيدمان قاشق و چنگال روي ميز شام
ترتيب چيدمان قاشق و چنگال براي چيدمان ميز شام درست همانند تصوير است با اين تفاوت که به جاي چاقو سمت راست بسته نوع غذاي ما ايراني ها قاشق قرار مي گيريد. چاقو و قاشق کوچک بالاي بشقاب ها نيز براي صرف دسر قرار مي گيرد.

نکته: براي از بين بردن لکه هاي ناشي از آب که بعد از شستشو روي قاشق و چنگال شما قرار مي گيرد از يک پارچه مرطوب و کمي سرکه استفاده نماييد نگران نباشيد پوي سرکه روي آن ها باقي نمي ماند.
چيدمان ليوان ها روي ميز شام
ليوان ها هميشه بالاي چاقو قرار داده مي شود درست همانند تصوير مي توانيد آن ها را در يک رديف قرار دهيد. توجه داشته باشيد که تعداد اين ليوان ها به دليل چيدمان ميز شام به سبک فرانسوي و نوع نوشيدني هاي رايج در آن جا سه تا است اما شما مي توانيد به سادگي آن را به يکي کاهش دهيد و از شلوغ شدن بي مورد فضاي ميز شام خود جلوگيري کنيد.
نکته:براي تميز کردن ليوان هاي شيشه اي از از بخار آب و يک بارچه ي کوچک استفاده کنيد تا لکه هاي روي آن به طور کامل از بين رود.
چيدمان دستمال سفره روي ميز شام
دستمال سفره را مي توانيد با طرح ها و رنگ هاي مختلف انتخاب کنيد و با هنر و سليقه ي خود به آن ها فرم دهيد و روي بشقاب گرد قرار دهيد. در انتخاب طرح و رنگ دستمال سفره ها دقت کنيد که با ميز غذاي شما هارموني داشته باشد و مانع از شلوغ شدن بيش از حد چيدمان ميز شام شما شود.
چيدمان چاشني ها روي ميز شام
در چيدمان چاشني ها روي ميز غذا توجه داشته باشيد که در محلي واقع شود که همه به آن دسترسي داشته باشند به طور مثال يک جا سسي را براي دو تا سه نفر در نظر بگيريد. همچنين توجه داشته باشيد که هميشه يک بشقاب کوچک براي دور ريختن استخوان ها و ... در غذاهاي خاصي مثل غذا هاي دريايي در نظر بگيريد.
نکته: هرگز هيچ يک از مواد غذايي را با بسته بندي سر سفره قرار ندهيد اين کار زيبايي ميز شما را کاملا از بين مي برد.
چيدمان لوازم جانبي تزيينات روي ميز شام
تزيينات کوچک مثل گل آرايي و استفاده شمع ها هميشه مي تواند جلوه ي ميز شما را دو چندان کند، يک گلدان با چند گل طبيعي مي تواند تکميل کننده ي چيدمان ميز شام شما باشد اما توجه داشته باشيد که فضاي زيادي از ميز شما را اشغال نکند.
نکات:
سعي کنيد در پذيرايي اول از افراد مسن و يا مهمانان ويژه شروع کنيد.
توجه داشته باشيد که اگر مهمان شما چپ دست است پس پذيرايي خود را از سمت راست او شروع کنيد تا به راحتي بتواند از پذيرايي شما استفاده نمايد.
براي گرم نگه داشتن يک غذا بهتر است قبل از سرو براي مدت کوتاهي آن را در فر قرار دهيد تا غذاي شما عطر و طعم مطلوب را داشته باشد.
با رعايت اين نکات ساده به يک ميزبان تمام عيار تبديل شويد و يک مهماني فراموش نشدني داشته باشيد.

خدمات و محصولات تولیدی

گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی ، لیوان تبلیغاتی
 
 

 

خدمات شیشه و آینه
خدمات دکوراسیون