تربیت کودک از دیدگاه اسلام

تربیت در دوران کودکی به فرمایش امیر المومنین همچون نقشی در حجر ثابت و پایدار است و از سویی اهمیت حفظ کرامت انسانی در حدی است که امام چهارم می فرمایند اگر کرامت فردی شکسته شد از او انتظار هر بدی را داشته باشید . اگر در خانواده ، تربیت دینی بر مبنای اصول کرامت صورت پذیرد ، فرزند تقریبا در مقابل آفات محیط های بیرونی واکسینه می گردد.
تربیت دینی به معنی تثبیت باورهای دینی و تغییر جهان بینی و ارزش های فرد از جهان بینی مادی به جهان بینی الهی و قرار دادن زندگی ابدی در افق دیدی فرد و تغییر انگیزه ها و عواطف او در تحقق علاقه و امید و ... به خداوند و ربوبیت اوست. به گونه ای که رفتارهای خاص دینی و ضوابط آن با علاقه و تعهد از انسان صادر شود و عشق به حق و زندگی ابدی او را در فراز و نشیب های زندگی در بهترین انتخاب ممکن یاری رساند. بهترین شکل این است که زمینه های این تربیت در کودکی صورت گیرد که تأثیرپذیری در کودک زیاد است و هم چنین وابستگی های عاطفی او زمینه این تأثیرپذیری را بیشتر می نماید.
کرامت به معنی حفظ منزلت ، ارزشمندی و حرمت و عزت انسانی است . کرامت در معنای اصطلاحی حیثیت طبیعی همه انسان ها بوده و حفظ آن به منزله حقی برای انسان ها می تواند باشد .ادیان الهی و دین اسلام کرامت را حق انسان می داند که حتی برای جسد و جنین او نیز این کرامت را لحاظ می کند.
از این رو اصل قاعده فقهی اخذ شده است که هر انسانی کریم است مگر دلیلی مانع آن شود . این قاعده پیامدها و آثاری دارد از جمله  آنها حفظ شخصیت و حفظ حقوق افراد است .اگر این قاعده فقهی پذیرفته شود هر جا اجرای حکمی باعث مخدوش شدن اصل کرامت انسان باشد ف آن حکم به استناد قاعده کرامت محدود و کنترل می گردد و باید هر آنچه مصداق نوعی تحقیر و توهین است شناسایی شده و آن را در اجرای احکام تربیت دینی لحاظ نمود .احکامی که در تربیت دینی کودکان همچون زدن آنها برای اقامه نماز قبل از تکلیف وجود دارد و ظاهرا با این قاعده تعارض دارد ، باید مورد بررسی و تبیین بیشتری قرار گیرد و هم چنین جا دارد احکامی که تثبیت کننده این تکریم در تربیت دینی افراد است مورد توجه بیشتری قرار گیرد .
 

خدمات و محصولات صنعتی
خدمات و محصولات تولیدی

بوقلمون سفید،وارد کننده جوجه بوقلمون و توزیع کننده جوجه بوقلمون یک روزه، جوجه بوقلمون یکماهه 
گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی، لیوان تبلیغاتی، چاپ روی لیوان کاغذی
گروه صنعتی تجاری ماروت، فروش دستگاه لیوان کاغذی تولید لیوان کاغذی
انواع کفپوش مهد کودک ساخت شرکت ارسون فوم

 

خدمات پزشکی و سلامت

دکتر مهدی احمدی متخصص وجراح گوش و حلق و بینی

خانه پزشکان، لیست پزشکان متخصص در تخصص های مختلف